Vyberte stránku

Všechny domácnosti mají doma nějakou troubu. Je jedno jestli je to trouba společně se sporákem, nebo již nová vestavná trouba. Někde trouba jako u nás jede denně, protože jí používáme místo mikrovlnné trouby na ohřívání jídla. Nebo máte velkou rodinu vaříte a pečete velmi často. Jenže po čase začne trouba vyžadovat údržbu. Většinou mají trouby samočistící funkci, ale ono to čištění horkou vodou zas tolik účinné není. Kdo jste to zkoušel dáte mi za pravdu. Sama jsem to totiž zkoušela několikrát a vždy bez úspěchu. Jak vyčistit troubu snadno, bez agresivní chemie, zápachu a skoro bez práce?

jak vyčistit troubu

připečená trouba

Pojďme se na to podívat

Vypadá vaše trouba nějak takto? Ta naše tak vypadala a to byla ani ne 3 roky stará. A co je úplně nejlepší? Že toto čištění zvládne i babička, určitě i větší dítko. Hlavně je potřeba si uvědomit, že jídlo z trouby následně jíme a určitě se shodneme, že připálené jídlo našemu tělo nesvědčí a neprospívá. Sice upečete maso do zlatorůžova, ale z trouby, ve které se připečeniny drží, se můžou uvolňovat akrylamidy, které jsou spojené s rakovinou a poškozením nervů. A to nikdo dobrovolně nechceme. Hlavně mysleme na své blízké pro které tak s láskou jídlo připravujeme.

Grilování

jak vyčistit troubu a gril, snadno, rychle, ekologicky a bez zápachu

Jedině v čisté troubě

Byla jsem neskutečně šťastná, když byla najednou trouba jako nová. Jak vyčistit troubu snadno? To vám teď prozradím. Existuje spoustu výrobků na trhu, ale tento je opravdu 100% funkční a hlavně prověřený několika tisícemi domácností, které jsou nadmíru spokojené. Čistič na trouby a grily je vhodný pro všechny trouby, kromě samočistících (doporučuji přečíst návod, zda lze samočištění vypnout, pokud není dostačující tato funkce) a kovové rošty grilu. Dokonce se dá použít i na skleněná dvířka, pokud přes ně není vidět. Účinně odstraňuje mastnotu, připálené a připečené zbytky jídla v troubě a právě na grilovacích roštech.

čistič na trouby a grily Eurona, jak vyčistit troubu

praktický pomocník do každé kuchyně

Opravdu praktické

Přípravek je v praktické lahvičce s rozprašovačem, má gelovou konzistenci, aby lépe přilnul na čištěný povrch. Používá se neředěný a je vysoce koncentrovaný, kdo má tedy hodně citlivou pokožku, raději použijte rukavice, ale nepředpokládám, že se při aplikaci dostanete se sprejem do kontaktu. Co je na něm ještě super, že je zcela bez zápachu, to já tedy vždy ocením, protože v malém bytě se neschováte, obzvlášť pokud máte kuchyň propojenou s obývákem jako my.

Jak vyčistit troubu krok za krokem

Budete nadšení, je to vážně jednoduché… Přípravek protřepejte a rovnoměrně nastříkejte na čištěný povrch a nechte působit. Pokud chcete účinek čističe zvýšit nahřejte troubu na 30°C, právě teplo urychlí proces uvolňování mastnoty a silných připečenin. Můžete i hodně silné vrstvy zafixovat třeba fólii, aby prostředek fungoval a působil v daném místě. Nechte působit minimálně 30 minut a poté troubu nebo gril čistou vodou, opravdu čistou bez žádných saponátů, umyjte a to důkladně houbou nebo hadrem. Celé čištění můžete zkouknout na videu krok za krokem.

jak vyčistit troubu

čistá trouba snadno

Trouba jako nová

Poznáváte svou troubu? Ale jo, jen zavzpomínejte… Gratuluji, ušetřili jste několik tisíc korun za novou troubu a také zdraví. Jestli trouba není dokonale čistá nezoufejte. Pokud zůstal někde malý flíček opakujte postup jen na tom místě, byla tam asi silnější vrstva, která potřeba delší čas. Máte bílé skvrny po uschnutí uvnitř trouby? To je normální pokud jste přípravek neumyli úplně na všech místech, nebo ještě voda s čističem stekla. Je to normální, jen to ještě domyjte čistou teplou vodou, mě se to stává dost často.

pánve

i tady nám čistič pomůže

Bonus navíc

Jak už jsem zmínila, jde o snadný, rychlý a hlavně účinný výrobek na čištění, bez zápachu. Také ekologicky šetrný bez chlóru, formaldehydu, perborátů a fosfátů. A víte, že funguje i na pánve? Jen pozor na teflon, tam nikoliv, to byste mohli pánev vyhodit, ale na spodní nerezovou část, funguje dokonale. Kolik výrobek stojí? Pouze 142 Kč a vyjde na 3-4 použití, samozřejmě záleží na čištěné troubě a jak je zanešena. A jako moji čtenáři máte možnost nakupovat za velkoobchodní ceny bez 20% marže už při prvním nákupu. Při vyplňování údajů v eshopu www.euronabycerny.com stačí zadat heslo 420-6635418383, cena za čistič bude 118 Kč.

Pokud ještě nejste registrovaní, navštivte moji Facebook skupinu Moderní úklid a získejte spoustu dalších skvělých tipů. A zajímá vás Eurona a proč byste ji měli také používat? Tak to mám pro vás zde..

Lenka Kavková váš Eurona poradce a odborník na domácí spotřebiče

Pin It on Pinterest

Share This