Vyberte stránku

Taky to máte tak, že se ráno vzbudíte a někdy je ta nálada lepší a někdy horší, někdy jakoby nebyla žádná? Jasně všichni to tak máme. Stejné je to s oblíbenými věcmi, jednou milujete pohodlné džíny a pak milujete plesové šaty. Protože se psychicky naladíme na tu danou situaci a necháme se unést atmosférou. Stejné je to s barvami, když jsme veselí oblékáme se do červené, růžové, žluté, zelené, když jsme však unavené, šedivé tepláky přijdou vhod. Ano já je mám taky…

       zaschlé lepidlo

Umět se rozhodnout

A u našich skvělých voňavých výrobků je to úplně stejně, když jdu prát, mám ráda aviváže, když jdu mát koupelnu, miluji koupelnový čistič, v kuchyni zase pomerančový univerzál. Univerzál? Co to proboha je, zní to dost lacině? Nooo tak to neee, to je můj neoblíbenější výrobek. Právě proto, že je na všechno, jmenuje se UNIVERZÁL. Přesněji Univerzální úklidový prostředek. Jeho síla je v tom, že je vysoce koncentrovaný a poradí si se starou zaschlou špínou, nádherně odmašťuje, impregnuje povrch. Zrovna minulý týden jsem s ním vyčistila zaschlé lepidlo na lesklém bílém nábytku.

 

        po grilování

Na co se ještě hodí?

Od sklepa po půdu. Já ho používám hlavně v kuchyni, právě proto, že odmašťuje. Umývám s ním kuchyňskou linku, varnou desku, i skříňky, když mi něco ukápne, a nebo vršky od prachu a mastnoty. Neředěný je skvělý na mytí filtrů u digestoře, to je snad noční můra všech kuchyní. Tady stačí pouze nastříkat nechat působit a pak pořádně opláchnout.

Jestli jako já máte doma několik typů podlah vynil, parkety, dlažbu, zkuste ho i na vytírání, nebaví mě na každou krytinu dávat speciální prostředek a  novou vodu, zase ten byt není tak velký a hravě to zvládnu s jedním max dvěma kýbly. Stačí kapka do kýble, pokud byste dali více, zbytečně by pěnil a museli byste vytírat ještě jednou jenom vodou, aby se ta pěna pořádně setřela. I z té mini kapky bude vonět, věřte mi. Já vytírám postaru, tedy hadr a koště. Kýbl pak vylívám venku do keřů a s klidným svědomím, protože je ekologicky šetrný, navíc doporučovaný výrobci ČOV. A než vytřu umyji poličky, skříňky, komody a povrch krásně naimpregnuji a prach se tolik neusazuje, to mám vyzkoušené hlavně u TV stolku, kde je prachu vždy nejvíce.

 

Přesuňme se i ven

      skvrna od šmíru

Máte auto? Pokud nemáte speciální autošampon, tak můžete zkusit univerzál, skvěle odstraní hmyzí mrtvoly hlavně z dálnic a auto se jen leskne. A co potom okna, taky parádní výsledek, a hlavně jde to fakt rychle. Nastříkat, umýt vlhkým hadrem a setřít stěrkou na okna. Vážně otázka několika minut. Plastový nábytek taky si skvěle poradí, sice existuje přímo výrobek na plasty, ale s tou nejhorší špínou pomůže Univerzál.

Pracujete venku nebo někdo z rodiny? Popelář, silničář, dělník na stavbě, lesník? Znáte tedy šmír, saze, smůlu. No Problemo, stačí pár kapek neředěného univerzálu přímo na skvrny, chvíli nechat a šup do pračky, ale pozor vážně maličko, jak jsem psal výše, pění. Tak ať nemáte v koupelně pěnovou párty. Mě přišel manžel s bílou ponožkou od výfuku, taky mi pomohl univerzál.

neumíte si vybrat? 

Je to skvělý pomocník do domácnosti, ale já osobně nechci mít doma jeden smradlavý čistič, zavánějící po chlóru a dalších čpivých látkách. Chci voňavý prostředek, u kterého si nebudu muset brát rukavice. Navíc se mi vždy třepily nehty a jako ekzematik jsem pak musela ruce dávat dohromady několik dní. Co je tedy skvělé? Že je na výběr z několika vůní a to rovnou ze sedmi… Já je mám rozdělené do dvou skupin koupelnové a kuchyňové.

Koupelna nebo kuchyně?

Už jste někdy slyšeli, že fialová a modrá barva do kuchyně nejsou úplně vhodné? Jsou to nejméně prodávané barvy na kuchyňských spotřebičích ale i nádobí. A víte proč? Protože jsou to barvy jedu, mozek nám automaticky vysílá signály, že tomuto se máme vyhnout, protože nás podvědomě chrání. Naopak červená barva je velmi trendy, navozuje chuť k jídlu a vyvolává pozitivní náladu, ano v ložnici si na ní dejte bacha :-). Do kuchyně tedy patří i vůně spojené s jídlem, tedy Pomeranč, to je moje favoritka, Malina a máta nebo oblíbený silný Černý hrozen.

Velmi neutrální vůně je Levandule, tou já nejraději myji okna, protože její vůni nemají rádi hmyzí tvorové. No a už nám zbývají tři vůně, které já mám zařazené do koupelnových. Naše první vůně do záchodu Swifter, kterou si vybral můj muž. Je to typická žlutá citrusovo-květinová vůně. Další Ledová tříšť, to je úplně záchodová vůně, modrá, jemná a čistá. A poslední Green, která je jak posečená louka, jako koupelnovou jí mám proto, že je to vůně pracích gelů a i aviváže. Je tedy vhodná pro všechny, kdo mají rádi vůni čistého prádla pověšeného venku.

Je to hlavně o ceně

Viděli jste někdy v drogerii čistící prostředek za 5Kč? No ani tam nechoďte nenajdete ho. Tenhle univerzál, ale 5Kč stojí, protože se ředí s vodou a tím, že je tak účinný stačí 20ml do 500ml lahve, tedy doplnit 480ml vodou. Ředící lahvičku si můžete dokoupit taky přímo v eshopu. Celá láhev s univerzálem je litrová, vyjde na 50 takových naředěných lahví, to je zásoba v jedné láhvi na několik měsíců. Samozřejmě, že pokud budete chtít silnější čistič nebo více voňavý, můžete dát 450ml vody a 50ml čističe, i takto ta úspora bude veliká, láhev vyjde na 11Kč. A do komentáře mi můžete napsat, za kolik kupujete čistič vy a jaká vůně je ta vaše nej.

Pin It on Pinterest

Share This