Vyberte stránku

Hromadí se vám v koupelně prádlo? Nejhorší jsou víkendy, kdy se po bytě posbírá prádlo a najednou se vše objeví právě v koupelně. Co s tím? No jedině vyprat a nebo to můžete vyhodit, ale to asi nehrozí. Já tedy praní prádla mám ráda, protože ho vyndám voňavé z pračky a znovu voňavé vyndám ze sušičky. Ale co dělat když to prádlo nevoní?

Litry aviváže

Jedna možnost je lít litry aviváže do zásobníku, ale to má efekt jen na chvíli a jen si to prádlo zanesete a pračku ve finále taky. A pořád budete v začarovaném kruhu, protože proč prádlo nevoní? No protože je právě zanešena ta pračka. A čím se pračka zanáší? Právě zmiňovanou aviváží, to je nejvíce vidět právě v zásobníku, když ho po každém praní nenecháte vyschnout, začne se vám tam tvořit plíseň a usazeniny. Pracími gely, ty si zase vyberou spodní filtr a udělají na něm špunt a čidlo, které vypouští vodu přestane fungovat a vám začne pračka hlásit chybu a nevyždíme. Při praní se i mohou uvolňovat vlákna z prádla, když pereme špinavé oblečení, tak ta špína taky zázračně ne vždy odteče a může se třeba držet v gumě. A o odpadní hadici se raději zmiňovat nebudu.

praní prádla

           úspora při praní

Úspora nemusí být vždy úsporou

V posledních letech výrobci praček dbají na úsporu hlavně elektrické energie, ale i vody, kterou si pračka vezme. A to mi věřte, že vím o čem mluvím, protože se v tomto oboru pohybuji několik let. Aby prádlo bylo pořádně vyprané, musí se taky pořádně propláchnout, a tady už to trošku nesedí že? Prádlo se samozřejmě vypere, ale zůstanou ve vláknech plnidla z prášku i aviváže. A ani ta pračka se nepročistí pořádně.

Plnidla

Že jste o nich neslyšeli? Já dřív taky ne, ono je i lepší o nich nevědět, ale já vám o nich řeknu. Jsou to látky, které se do prášku přidávají, aby se hlavně zvětšil objem a prášek se tolik nevířil. Ale pro praní nemají vůbec žádný vliv, naopak ony mají za následek to, že zanášejí vlákna, že je potřeba více vody na propláchnutí, a že ucpávají filtry. Jsou ve formě hlavně sody, křídy, drceného peří nebo i skla. Je smutné pokud si představíte, že vyperete a jako byste se namazali křídou. Nebudu vás více děsit. Řešení tady samozřejmě je, u nás je vždycky řešení…

Čistá pračka čisté prádlo

Pojďme si tu pračku vyčistit, stačit nám bude jedno až dvě balení čističe pračky, pro takovou běžnou údržbu, ale pokud pračka pot

čištění pračky

ekologický čistič pračky

řebuje záchranu, povolejme Agenta, právě na vyčištění odpadní hadice, zásobníku na prášek a aviváže, a celkové pročištění střev pračky. V obou případech je důležité vyčistit spodní filtr. A to se těšte tam bývá pokladů od peněz, až po kamínky. Ale můžete najít i zlatý řetízek, ten našla naše rodinná známá, když jí sklouzl z ruky, když dávala prádlo do pračky… Kontrolujete před praním kapsy? Já ano, protože můj muž je schopen tam nechat cokoliv. Už jsme prali zapalovač, peníze, papírové kapesníky a to je teprve vzrůšo. Rozhodně se pračka nečistí octem, ano rozpouští vodní kámen, do určité míry, ale pořád je to agresivní kyselina a tedy ničí všechny gumové části. Abyste se po čase nedivili, že vám někde teče.

TIP na závěr

Čištění pračky by měla být pravidelná činnost, pro všechny domácnosti bez ohledu na to, co používáte za prací prostředky. Pro komerční prostředky je to každé 3 měsíce a pokud se rozhodnete nebo již používáte Euronu je to pouze jednou za rok. Proč tři měsíce? Právě kvůli plnidlům. Eurona prací prášky totiž žádná plnidla neobsahují, proto se i dávkuje velmi malé množství, ale to už je na jiné povídání.

Pin It on Pinterest

Share This