Vyberte stránku

Dnešní téma je opět blízké praní prádla, protože praní je velmi důležitá činnost v každé rodině. Zamysleli jste se někdy nad tím, zda aviváž používat? Ano nebo ne? Aviváž je pro praní prádla důležitá, její hlavní funkce není aby prádlo ovoněla, ale aby ho změkčila a zamezila vytváření statické elektřiny. Syntetické tkaniny jsou více náchylné na vytváření statické elektřiny a tedy i přitahování prachu. U bavlněného prádla se díky ní bude i lépe žehlit.

žehlení prádla

Dnes ale aviváže vybíráme podle vůně. Je to ale správně? Vždyť klasické vůně jsou hlavním zdrojem syntetických alergenů. Silná parfemace je plná agresivních alergenů, a při pracím cyklu se dostává do prádla naposledy, jsou tedy alergeny koncentrované a v prádle zůstanou. Na trhu je velmi málo hypoalergenních aviváží. Nemusíte toto řešit? Jste šťastný člověk 🙂

Pořád váháte zda aviváž ano či ne? Jak už jsem zmínila velmi důležitá přednost je změkčení prádla. Pomáhají vlákna na oblečení rovnat a navíc bude jemné a měkké, je to podobné jako u kondicionéru na vlasy, také ho používáte, abyste si vlasy lépe rozčesali.

A jak je to s aviváží a ručníky

ručníky měkké a savé

Kolují mýty, že aviváž na ručníky a osušky nepatří. Ano čtete dobře, jsou to mýty. Hned vám prozradím proč. Důvod na stížnost je, že ručníky ztratí svou savost. Nikoliv, pokud je ručník kvalitní a s aviváží to nepřeženete, neuškodíte jim. Pokud ale budete používat nekvalitní aviváž, hustou a plnou plnidel a ještě, aby to hodně vonělo, dáte jí k ručníkům zbytečně moc a poslední hřebíček bude dlouhé sušení venku. Chcete mít ručníky měkoučké, jako od králíčka Azurita, vybírejte aviváže jemné a s konzistencí jako mléko. Taková aviváž vlákna nezanese a savost bude zachována.Sušení v sušičce tu měkkost ještě podpoří.

Aviváž do sušičky

A je tu další mýtus, aviváže nepatří do sušičky. Samozřejmě aviváž se přidává jako poslední cyklus k praní prádla. Myšleno je to tak, že vypereme prádlo s přidáním aviváže a takto dáme sušit do sušičky. Opět se řídíme pokyny výrobce a složením aviváže. Hustou aviváž plnou plnidel rozhodně k praní prádla a následně sušení v sušičce nedávejte. Filtry v sušičce musí být čisté jak spodní tak v bubnu. Prádlo se suší vířením vzduchu a pokud bychom měli filtry ucpané, moc by nám to nesušilo. Prádlo by zůstávalo lehce navlhlé a mohlo by zatuchnout nebo ještě hůře plesnivět. Nekvalitní aviváž filtry také ucpává, ale jinak, vytváří na filtru mazlavou vrstvu, která se velmi špatně odstraňuje.

zda aviváž používat? ano nejlépe tu kvalitní s dlouhotrvající vůní

voňavé prádlo

Nezoufejte mám řešení

jak pro alergiky, tak pro milovníky savých ručníků, i vlastníky sušiček. Ještě jsem nezmínila aviváže při praní dámského spodního prádla. Pokud vás trápí záněty, raději se aviváži vyhněte, nebo můžete vyzkoušet neutralizační roztok pro extrémně citlivou pokožku. Upravuje pH máchací lázně na hodnotu bližší hodnotě pH lidské pokožky. Odstraňuje zbytky pracích prostředků z prádla a zároveň částečně změkčuje prádlo bez použití aviváže. Neobsahuje parfémy. Vyroben výhradně z přírodních látek.

V nabídce máme téměř 30 aviváží, ale nejsou to obyčejné aviváže, které znáte z obchodu. Jsou to avivážní kondicionéry, všechny mají konzistenci mléka a jsou 8x koncentrované. Nejsou dobarvené a více jak polovina jsou hypoalergenní. Tyto aviváže vám prádlo provoní, pračku nezanesou, jsou šetrné k citlivé pokožce i přírodě. Navíc je možné sušit prádlo v sušičce a vůně bude zachována. Více o sušičce se můžete podívat v článku zde.

Navíc pro svoje čtenáře mám další výhody a dárečky… https://moderniuklid.cz/tipy-pro-prvni-objednavku-jak-je-ziskat-a-usetrit-jeste-vic/

Summary
Review Date
Reviewed Item
proč používat kvalitní aviváže bez plnidel
Author Rating
51star1star1star1star1star

Pin It on Pinterest

Share This